Ultima Online TR - Türkiye'nin Ultima Online Bilgi Platformu
Ultima OnlineUltima Online Forum
Ultima Online Türkçe Bilgi Sitesine HoşgeldinBüyüler (Spells)


    Bir Büyücü için büyü çok önemli bir silahtır. Büyü kitapları farklı olan Ölüler dünyasının büyücüleri (Necromancy) ve Atlı askerlerin büyüleri de savaşlarda onlara yarar sağlamaktadır.

Bulk Order Deedler

- Magery Sınıfı Büyü Kitabı
- Necromancy Sınıfı Büyü Kitabı
- Chivalry Sınıfı Büyü Kitabı


Büyüleri Nerden Bulurum?

    Büyüler Scroll (Büyü Kağıdı) şeklinde yaratıklardan çıkar. Bunları toplayarak Büyücü Satıcı (Mage Vendor)'dan aldığınız Spellbook (Büyü kitabı) ya da eğer sahip olduğunuz yeşil kağıt (Necromancy Spell) ise Necromancer Book (Ölüler Dünyasının Büyü Kitabı) üzerine sürükleyerek kitaba eklersiniz. Bu şekilde büyüleri tamamlarsınız.

    Eğer tüm büyülere sahipseniz Inscription yeteneğini kullanarak büyüleri yapabilir ve full büyü kitapları oluşturabilirsiniz.

    Chivalry (Atlı Asker-Paladin) büyüleri için büyü toplama işlemi yoktur. Herhangi bir Chivalry Vendorundan 10 büyülük kitabı satın alabilirsiniz...Büyü Yapmak İçin Neler Gerekli?

    Ana Skill (Mage, Necro ya da Chivalry) mutlaka gereklidir. Büyüler belli bir ana skill derecesi istemektedir. Eğer büyücülük alanında en iyi olmak istiyorsanız bunlardan hangisi ise ana kabiliyet onu kasmalısınız.

    Eğer Magery (Büyücülük) kasacaksanız, 7 çeşit büyü malzemesini kullanacaksınız. Bunlar Black Pearl, Bloodmoss, Garlic, Ginseng, Mandrake Root, Nightshade, Sulfurous Ash ve Spider Silk. Her büyü, bu büyü malzemelerinden birini ya da birkaçını kullanmaktadır.

    Büyücülük yeteneklerinizi savaşta kullanmak için, size bonus verecek (hasarı arttıracak) kabiliyetler Evaluation Intelligence ve Inscriptiondur (%10 Spell Damage Bonus)

    Ölüler Dünyasının Büyücülük Kitabı ve Büyüleri ise daha çok spesifik büyülerdir. Bunlarla da damage verebilirsiniz. Ama asıl düşünüş tamamen canlıları canlandırma, summon etme gibi işlevler görmektedir. Ana Skill: Necromancy, Yardımcı yetenekler: Spirit Speak. Necromancy büyüleri için 5 adet büyü malzemesi vardır. Bunlar Bat Wing, Grave Dust, Daemon Blood, Nox Crystal, Pig Iron. Mage ve Necro vendorlarında satılmaktadır.

    Chivalry büyülerini yapmak için büyü malzemesi (reagent) gerekmez. Fakat kullanmak için para bağışlamanız gereklidir. Bağış yapmak için Ankh taşına (Yeniden Hayata Dönme Taşı) 1 kere tıklayıp Tithe Gold seçeneğini seçip gerçek parayı Tithe parasına çevirmelisin. Her büyü belli bir Tithe Gold harcamaktadır.Büyü Hızını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

    Faster Casting Büyü okurken geçen sürenin hızına etki eder. Sunucumuzda Faster Casting limiti 2'dir. Eğer Protection büyüsü üzerinizdeyse 0 olarak görür. Bu özellik yaratıklardan çıkan itemlerde olur.

    Faster Casting Recovery İki büyü arasındaki geçiş zamanıdır. Limit 6'dır. Yaratıklardaki itemlerin bonus özelliği olabilir..Büyüm Bozuluyor!

    Eğer büyüyü okuduğunuz sırada damage alırsanız ya da üzerinizdeki itemlerden birini hareket ettirirseniz büyünüz bozulur. Diğer bir neden okuduğunuz büyüye skill yetmiyor olabilir.

    Damage (hasar) aldığınızda büyünüzün bozulmamasını istiyorsanız Protection büyüsünü kendi üzerinize atabilirsiniz. Bu büyü damage aldığınızda da büyüye devam etmenizi sağlar ama büyü hızını yavaşlatır.
Ultima Online © EA GAMES 1998-2021 & Venus (c)2021