Ultima Online TR - Türkiye'nin Ultima Online Bilgi Platformu
Ultima OnlineUltima Online Forum
Ultima Online Türkçe Bilgi Sitesine HoşgeldinRunUO Server Kurmak


    Kendinize özel bir Ultima Online sunucusu açmak için RunUO programından yararlanabilirsiniz. Bağlantıda yer alan dosya tarafımızdan upload edilmiş ve hataları düzeltilmiş RunUO 1.0 sürümüdür.

 • Venus Ultima 1.1 - RunUO 1.0 Download


 •     Programı çalıştırmak için .NET Framework 1.1 yüklü olmalıdır. Bu programı Microsoft'un sitesinden yüklemek için buraya tıklayın. Her iki dosyayı da yükledikten sonra RunUO.zip içerisindeki dosyaları bir klasöre açın ve Server.exe'ye tıklayın. Burada size kullanıcı adı ve şifre sorulacak. Bu sizin yönetici hesabınızdır. Aynı zamanda sunucunuzun ilk üyeliğidir.

      Yüklediğiniz paket ayrıca Venus Ultima yapımı şunları içerir:

      - Bodcu Sistemi (İsteğe bağlı deaktif edilebilir).
      - Pin Kodu Sistemi.
      - Band, BandageSelf, Regs ve Potion içme komutları.

      Daha fazla yardım için klasörde yer alan Venus Ultima.txt dosyasına bakabilirsiniz.  Bodcu Sistemi

      İsteğe bağlı olarak yukarıdaki dosyada yer almayan fakat eğer kullanmak istiyorsanız buradan temin edebileceğiniz Bodcu Sistemi ile ilgili tüm dosyalar için buraya tıklayın.

      Dosyaları açtığınız zaman gerek RunUO 1.0 gerek RunUO 2.0 için hazırlanmış scriptlere ek olarak, değiştirilmiş scriptler için özel elle ekleme modülü bulunduğunu göreceksiniz. Ayrıca Tailor Bod Deed ve Smith Bod Deed isteğe göre eklenebilir.

  Bodcu Sistemi Nedir?

      Bir karakterin birden fazla bod alabilmesidir. Bunun için craft yeteneği (Tailor/Terzilik ve Smith/Demirci) 100 olan bir karakter [bodcu komutu kullanır ve aktaracağı kişiyi işaretler. İlgili kişi de en az 100 craft yeteneğine sahip olmalıdır. Böylelikle artık aktarılan kişi 2 bod alacaktır. Bilgilerini [bod komutu ile görebilir.

  İlgili Başlıklar:

 • Bod Hakkını Aktarmak

 • Ultima Online © EA GAMES 1998-2021 & Venus (c)2021