Ultima Online TR - Türkiye'nin Ultima Online Bilgi Platformu
Ultima OnlineUltima Online Forum
Ultima Online Türkçe Bilgi Sitesine HoşgeldinMagery

Açıklamalar:

Büyücülük, büyüleri kullanabilmek. Spell book (büyü kitabı) içinde max. 64 büyü bulunan bir kitaptır. Bu büyüler 8 sayfada toplanmıştır. Bu 8 sayfa 8 ayrı skill derecesi ile belirlenmiştir. Yani eğer bu skill derecesiniz 80 olmadan 8. sayfadaki büyüleri kullanamazsınız 'Spells Fizzle' (Söz uyumsuzluğu) gerçekleşir.

Spell Damage (Büyü hasar etkisi) 3 yeteneğe bağlı artar. Magery, Evaluating Intelligence ve Inscription. Magery diğer yeteneklerden farklıdır diyebiliriz. Çünkü sırf sahip olacağınız Full Spellbook ile 'Resleyebilmek, savaşabilmek, can basabilmek...' gibi birçok özelliğe sahip olacaksınız. Tabi kazanımlarının yanında kaybettirecekleri de olacak. Örnek olarak büyünün gerçekleşme süresi (Casting) ve iki büyü arası bekleme süresi (Cast Recovery). Bu ikisini hızlandırmak için FC-FCR özellikleri fazla olan itemler kullanmalısınız ki daha hızlı büyü yapabilesiniz.

[Strateji] Anti-Makro var. 50 den başlatırsanız eğer skill durumunu. Invisibility (An Lor Xen) büyüsünü tekrar edin. Daha sonra 70-75 arası bir - (eksi) Mage silahı bulun. Bu skill derecenizi düşürecektir. Ve aynı büyüyü yeniden kasın. Bu şekilde grandmaster hali alabilirsiniz. 100-120 arası ise 8. Sayfa büyülerini kullanın.
[Yardımcı Skilller] Evaluating Intelligence, Inscription.
[Title] Scholar.Nasıl Kasılır?


00.0 - 30.0 arası NPC Mage,
35.0 - 45.0 arası Fireball ou Bless,
45.0 - 65.0 arası Lightning, Magic Reflection ve Arch Protection,
65.0 - 90.0 arası Invisibility,
90.0 - 100 arası Earth Quake,Ultima Online © EA GAMES 1998-2021 & Venus (c)2021