Winx Club
Winx Club | Sailor Moon
Winx Club
Ana Sayfa
Karakterler
Mekanlar
Bölüm Özetleri
Enchantix
Magix World
Kaynaklar
Resim
Duvar Kağıtları
Avatar
Oyunlar
Video Klipler
Fan Kulübü
Ziyaretçi Defteri

Bölüm Özetleri


NOT: Bu bölüm çizgi dizinin konusu ve gelişimi ile ilgili bilgi içermektedir. Hiç izlemediyseniz ve izleyecekseniz okumamanızı tavsiye ederiz.

1-8 | 8-16 | 16-25


Bölüm 17 - Büyük Sır


Kızılçeşme’de uzmanlar hünerlerini sergileyecekleri bir gösteri düzenlerler. Bu gösteriyi babası Eraktion Kralı dahil olmak üzere Magix’in bütün ileri gelenleri davetlidir. Bloom Brandon’u görmek istediği için Winx gizlice Kızılçeşme'ye gelir. Bloom Brandom’a çok yakın davranan bir kız görür ve çok kıskanır. Bu şüphesiz o kötü cadıların bir oynudur. Kızı yalnız yakalayıp gerçek kimliğini öğrenmek isterken kavgaya tutuşurlar. Ama kız adının Prenses Diaspro olduğunu ve Sky’ın nişanlısı olduğunu idda etmektedir. Sonunda kavga bütün davetlilerin önünde biter. Burada büyük bir sır açığa çıkar. Prensin güvenliği için Branddon ve Sky kimliklerini değiştirmiştir. Herkesin Brandon zannettiği aslında Eraklion Prensi Sky’dır. Bloom’un gönlünü çalan Sky gerçekten Prenses Diaspro ile nişanlı mıdır? Bunu gelecek bölümlerde göreceğiz.

Bölüm 18 - Trix Amacına Ulaşıyor


Brandon’un ona yalan söylemesi Bloom’u çok kırmıştır. Bu nedenle kimseye haber vermeden Alfea’dan ve Magix’ten ayrılıp evine döner. Ama Trix burada peşini bırakmaz. Anne ve babasını kullanarak Bloom’u yakalar. Bu arada Bloom gerçek kimliğini de düşmanlarından öğrenir. Trix’in ataları Domino gezegenine saldırıp onu yok etmişler ama prenses Daphne o sırada bebek olan kızkardeşini kaçırmayı başarmıştır. Bloom aslında şu an buzlarla kaplı olan Domino gezegeninin prensesidir. Trix çaresiz durumdaki Bloom’dan Ejder Ateşi Gücünü çalar. Artık Trix’in önünde kimse duramayacaktır. Magix için kara günler gelmektedir.

Bölüm 19 - Magix'in Düşüşü


Bloom'dan çaldıkları Ejder Ateşi gücü sayesinde cadılar Bulutlu Kule'yi ele geçirmeyi başarırlar. Bulutlu Kule'nin müdürü Prof. Gritfin dahil olmak üzere Magix'i ele geçirmek için kurdukları haince planlara katılmayı red eden bütün cadıları ve perileri hapsederler. Bu üç cadının denetimine giren Magix'te kaos doğar ver her şey kontrolden çıkmaya başlar.

Bölüm 20 - Winx Domino'da


Perilerin ısrarına dayanamayan Faragonda sonunda Bloom'un ve arkadaşlarının Magix'i kurtarmak için gerekli olan Ejder Ateşi gücünü bulabilmeleri amacıyla Domino'ya gitmelerine razı olur. Bu sırada, Kızıl Çeşme Koleji de ele geçirilmiştir ve Uzmanlar Alfea'ya sürgüne göndermişlerdir. Periler Doöino'ya ulaştıklarında Icy'nin saldırısına uğrarlar. Icy, perilere karşı tüm gücünü kullanmaktadır. Güçlü bir savaşın ardından, periler Icy'nin öfkeli yumruklarından kaçmayı başarırlar. Yorgun ve yaralı perilerimiz Domino'da Ejder Ateşi gücünü aramayı sürdürürken durum pek de iyi görünmemektedir.

Bölüm 21 - Taç Sahibini Buluyor


Winx, eski Domino’nun Kraliyet Sarayı kalıntılarına ulaşır ve Bloom rüyasında sık sık gördüğü tacı bulur. Tacı başına yerleştirdiğinde, pek çok anı ve bilgi bir anda canlanır: Bloom, gerçekten de Domino Prensesidir. Ejder Ateşi gücünü nasıl geri alabileceğini öğrenir. Tam bu sırada Winx, Icy’nin saldırısına uğrar ancak Brandon ortaya çıkar ve perilere yardım eder. Belki de Magix’i kurtarmak için henüz çok geç değildir!

Bölüm 22 - Bulutlu Kule'yi Geri Alın!


Alfea’nın tüm perileri, Kızıl Çeşme Okulu'nun uzmanları ve her iki okulun bütün öğretmenleri karşı saldırı için hazırlanırlar. Bulutlu Kule'ye farklı noktalardan girebilmek için herkes stratejik küçük gruplara ayrılır. Riven daha önce yaptıklarından dolayı pişmanlık duyar ve Magix'in kurtarılabilmesi için perilerin grubuna katılır.

Bölüm 23 - Ejder Ateşi Gücünün Sonu


Üç cadının ele geçirdiği Ejder Ateşi Gücünü geri almak için herkes Bulutlu Kule’de karşılarına çıkabilecek her türlü tehlike ile savaşmaya hazırdır. Blomm ve arkadaşları Bulutlu Kule’de hapsedilen “İyi cadıları" serbest bırakırlar. ”İyi” cadılar da Icy, Darcy ve Storm’a karşı periler ile güçlerini birleştirirler. Ancak, tam Bloom yanan bir alev topu şeklindeki Ejder Ateşi Gücünün geri alacağı sırada Icy ateşi söndürür. Bu noktada, durum artık tamamen ümitsiz görünmektedir. Periler onlara yenik düşecek son darbeyi almışlar mıdır?

Bölüm 24 - Büyük Karmaşa


Cadıların kuşatması altındaki Magix yıkılmaktadır ve buna direnmek yararsız gibi görünmektedir. Her yer büyük bir karmaşa içindedir. Daphne’nın sesi yine Bloom ile konuşarak onu bir gölün tabanına yönlendirir. Daphne’nin kılavuzluğunda hareket eden Bloom, hala içinde kalmış olan Ejder Ateşi Gücünü canlandırmayı başarır. Aslında üç cadı Bloom’un gücünün sadece küçük bir kısmını çalabilmişlerdir. Bloom Magix’i kurtarmak için büyük savaşa hazırdır!

Bölüm 25 - Büyük Meydan Okuma


Cadılar yenilgiye uğramaya başlarlar ve büyüleri altındakiler yavaş yavaş serbest kalır. Icy, Bloom’a meydan okuyarak kimin Ejder Ateşi Gücüne sahip olmaya değer olduğunu görmek için son bir karşılaşma yapmalarını ister ve Bloom kabul eder. Üç cadıya karşı tek başına savaşacaktır. Herkes son savaşa hazırdır!

Bölüm 26 - Son Savaş


Bu son meydan savaşında Bloom başlangıçta kaybeder gibi olsa da, içindeki iyilik ve içtenlik dolu yüreğinin yardımıyla Icy, Darcy ve Storm’u yenmeyi başarır ve onları hapseder. Alfea'nın müdürü Faragonda ve Bulutlu Kule'nin müdürü Griffin, bütün yaşananların cadıların ve perilerin yeteneklerini sınayabilecek en gerçekçi sınavlar olduğuna karar verirler. Sonuçta, bütün öğrenciler geleneksel yılsonu sınavlarına girmeden bu dönemi geçmiş sayılırlar. Dahası, bütün öğrenciler onur ödülü alırlar. Bloom ise hala hayatta olan gerçek anne babasını bulmasının zamanının geldiğine karar verir.