Winx Club
Winx Club | Sailor Moon
Winx Club
Ana Sayfa
Karakterler
Mekanlar
Bölüm Özetleri
Enchantix
Magix World
Kaynaklar
Resim
Duvar Kağıtları
Avatar
Oyunlar
Video Klipler
Fan Kulübü
Ziyaretçi Defteri

Bölüm Özetleri


NOT: Bu bölüm çizgi dizinin konusu ve gelişimi ile ilgili bilgi içermektedir. Hiç izlemediyseniz ve izleyecekseniz okumamanızı tavsiye ederiz.

1-8 | 8-16 | 16-25


Bölüm 9 - Daphne Kim?


Bloom'a Bulutlu Kule'den kurtulmaları için yardım eden gizemli ses,devamlı rüyalarına girer.Ardından gizemli ses yüzünü gösterir;Magix'in dokuz efsanevi perisinden biridir.Bloom,Daphne hakkında daha fazla bilgi edinmek ve ondan ne istediğini öğrenmek için kararlıdır.Tam bu sırada,Miusa ve Stella kavga ederler ve Miusa,yatakhaneyi terk ederek şehre iner.Şansızlık eseri,onu yalnız bulunca saldırı fırsatını kaçırmayan Cadılarla karşılaşır.Cadılar tam öldürücü darbelerini indirmek üzereyken,Bloom ve arkadaşları Miusa'yı kurtarırlar.Kavga sırasında,Icy,Bloom'un çok güçlü bir enerji kaynağına sahip olduğunu fark eder.Bloom'un Bloom'un gücü,Stella'nın yüzüğünde olduğunu sandığı efsanevi ejder ateşi gücüne çok benzemektedir.Bloom nasıl olur da böyle bir enerjiye sahiptir?Bunu üzerine Cadılar,Bloom'un gerçek geçmişini araştırmaya başlarlar.

Bölüm 10 - Domino


Icy, Bloom, Bloom'un güçlü enerjisini ve onun ejder ateşi gücü ile olası ilişkisi hakkında daha fazla bilgi edinmeye kararlıdır.Bloom'un Alfea'daki ara sınavları sırasında Cadılar,Simülasyon Odasının zorluk dercesini en yükseğe çıkarak onun gücünü denerler.Bloom,Simülasyon Odasındaki sanal ortamda,son derece zor ve tehlikeli aşamalar ile karşılaşır ama bütün kavgaları kazanmaya başarır!Bu noktada,Cadılar'ın Bloom'un çok özel bir peri olduğuna dair artık hiç şüphesi kalmaz.

Bölüm 11 - Canavar ve Söğüt Ağacı


Alfea'da bütün öğrenciler ara sınavlar için yoğun bir şekilde çalışmaktadır.İksir sınav için Flora'nın sadece Kara Çamur Bataklığı'nda yetişen çok nadir ve özel bir çiçeği bulması gerekir.Winx bu araştırma için hep birlikte bataklığa gider ve orada Kırmızı Söğüt tarafından tehdit edilen su perileri ile karşılaşır.Kırmızı Söğüt,kendisine yaklaşan herkesin derin ve uzun bir uykuya dalmasını sağlayan bir sihir yapmaktadır.Winx,sadece Kırmızı Söğüt'e değil aynı zamanda canavar bir yaratığa da karşı savaşır.Bu savaşta beş perimiz muhteşem özel güçlerini kullanarak hem Kırmızı Söğüt'ü yenerler hem de Flora'nın ihtiyacı olan çiçeği almayı başarırlar.

Bölüm 12 - Magix Güzellik Kraliçesi


Bütün periler,harıl harıl ara sınavlara çalışmaktadır.Ancak Stella bu çalışkan perilerden değildir,çünkü o cadılara karşı Miss Magix Güzellik Yarışması'na katılmaya karar vermiştir.Stella bu yarışmada başarılı olur ama sınavlarını geçemez.Eğer yine 1.sınıfı tekrar etmek istemiyorsa finallere çok sıkı çalışması gerekecektir.

Bölüm 13 - Büyük Bir Sır Açığa Çıkıyor!


Bloom ailesini ziyaret etmek için Gardesia’ya geri döner. Yeni kazandığı gücüyle büyük sükse yapar. Bloom artık insanların kişiliğini ve yaşamlarını “hissedebilmekte” ve niyetlerinin iyi mi kötü mü olduğunu anlatabilmektedir. Bu güç sayesinde, Bloom ailesini anlatmaya çalışan iki dolandırıcının planını ortaya çıkarmayı başarır. Bu bölümde, ayrıca Bloom’un geçmişi ile ilgili önemli bir gerçek açığa çıkar. Bloom aslında evlat edinilmiştir. ”Babası” Mike, Bloom‘u görevli olduğu yangın söndürme olaylarından birinde alevlerin ortasında bulmuştur. Bloom bu haberi duyunca oldukça sarsılır ve aynı zamanda kafası daha da karışır. Nereden geldiği konusundaki gerçeği bulması artık şart olmuştur.

Bölüm 14 - Bloom Gerçekte Kim?


Bloom, Tecna, Kermit ve Brandon; Bloom’un geçmişi ile ilgili gerçekleri bulmak için Bulutlu Kale’deki saklı Sihirli Arşive (6. Bölüm) girmeyi yeniden denemeye karar verirler. Pek çok tehlikeyi atlattıktan sonra buraya girmeyi başarırlar ancak gerçek hepsini şaşırtır. Çünkü Bloom aslında dönek bir cadıdır, peri değildir. Bundan çok utanan Bloom ortadan kaçar, halbuki lcy tarafından kurulmuş bir tuzakdır. Bloom’un moral çöküntüsünden yararlanmak isteyen lcy, Darcy ve Story onun aklını çelerek kendilerini katılamasını sağlamaya çalışırlar. Neyseki Stella ve diğer periler tam zamanında gelerek bu tuzağı da ortaya çıkarırlar ve Bloom'u kurtarırlar.

Bölüm 15 - Sorular ve Cevaplar


Bloom acele ile koşarken Prof. Palladıum ile çarpışır ve profesör elindeki mühürlü zarfı yanlışlıkla düşürür. Zarfın içinde ertesigünkü sınavın soruları ve cevapları vardır: periler ne yapmalıdır? Zarfı açıp sınavın soruları ve de cevaplarını öğrenmeli midirler? Bu, tabii ki sınavı geçmenin kolay bir yolu olabilir. Yalnış anlaşmalarla dolu komik olaylar birbirini izler ancak kızların hiçbiri zarfı açmaz. Ertesi sabah, sınıf arkadaşalrının pek çoğunun yüzünde renkli boya olduğunu görürler. Gerçekte, zarfların içinde sınav soruları ve cevapları değil, zarfın açan kişinin yüzüne patlayan boyalar vardır. Bu aslında Prof. Palladium’un hazırladığı dürüstlük sınavıdır.

Bölüm 16 - Kötü Büyü


Winx’i zayıf düşürmek isteyen Trix, bunun için uyuyan insanlara kabus gördürüp enerjilerini emerek büyüyen bir canavar yaratır. Canavarın büyüsüyle zayıf düşen Winx’in imdadına müdire Faragonda yetişir. Canavarı ve Trix’i etkisiz hale getirip Bulutlu Kule’ye geri gönderir. Ama Bulutlu Kule’nin müdiresi bu sefer çok ileri gittiğini düşündüğü Trix’i okuldan kovar.