Winx Club
Winx Club | Sailor Moon
Winx Club
Ana Sayfa
Karakterler
Mekanlar
Bölüm Özetleri
Enchantix
Magix World
Kaynaklar
Resim
Duvar Kağıtları
Avatar
Oyunlar
Video Klipler
Fan Kulübü
Ziyaretçi Defteri

Winx Kızları


Bloom Stella Flora
Tecna Miusa Layla

Alfea Koleji Öğretmenleri


Faragonda
Alfea'nın Müdiresi. Bilge, sert, yumuşak kalpli, anne tavırlıdır ve her zaman hareket halindedir. Kendisi de bir zamanlar cadıydı.

Griselda
Alfea'nın Disiplin Şefi, Çok sıkı ve titizdir. Herkesin okul kurallarına uyması gerektiği konusunda oldukça hassastır.

Barbatea
Alfea'nın Kütüphanecisi, her zaman çok serttir.

Ofelia
Alfea'nın hemşiresi ve doktorudur.

Du Four
Öğrencilerinin kusursuz bir peri olmalarını sağlamak için Görgü Kuralları dersi verir. Son derece kibardır ama midesi hassastır, çabuk etkilenir.

Avalon
Büyü ve felsefenin karışımından oluşan Büyü Felsefesi dersini verir. Son derece çekicidir ve bütün periler ona hayrandır. Bloom ile çok iyi arkadaş olmalarına rağmen pixielerle fazla ilgilenmez.

Wizgiz
Bir şekilden başka şekle girmenin öğretildiği Başkalaşım dersini verir. Bütün öğretmenler arasında içlerinde en komik olanıdır. Her derste yeteneklerini sergileyebildiği ve son derece eğlendirici hilelerle dolu numaralar yapmaktan geri kalmaz. 1000 yıldır yaşamasına rağmen çoşkusundan hiçbirşey kaybetmemiştir.

Palladium
İksir dersi verir. Normal elf gelişimi nedeniyle yeni sezonda görüntüsü biraz değişiktir. Athryell boyutundan gelmektedir. İnce ve narin görünmesine rağmen olaylar karşısında oldukça dayanıklıdır. İlk defa öğretmenlik yaptığı için öğrencilerin şakalarına hedef olur.

Alfea Koleji'nin Diğer Karakterleri
Mirta, Luna, Ortensia, Amaryl, Francis, Priscella.


Kızıl Çeşme


Sky
Eraklion Prensi. Büyülü boyutu karanlık güçlere karşı koruyabilmek için Kızılçeşme'de eğitim görmektedir. Uzman bir savaş platodur.

Brandon
Sky'ın arkadaşı ve koruyucu kalkanıdır. Soylu biri olarak doğmamış fakat yükselmeyi başarmıştır. Kızlarla çıkmayı sever.

Helia
Aynı zamanda Kızılçeşme müdürü Saladin'in torunudur. Lazer kırbaçlı eldivenini kullanarak savaşır. Sanat ve şiirle arası iyidir.

Riven
Kişisel kurallarına göre yaşamayı seven, kızlara pek güvenmeyen, rekabeti çok seven bir Kızılçeşmeli.

Timmy
Tüm bilimsel konulardan hoşlanır, Mühendislik ve balistik konularında iyidir. Takım çalışmasından çok hoşlanır.

Saladin (Müdür)
Kızılçeşme'nin Müdürü. Sessiz ve akıllıdır. Güçlerini ejderha biçimindeki asası aracılığı ile kullanır. Uzun zamandır Faragonda ve Griffin'in dostudur.

Codatorta (Spor Öğretmeni)
Ejderha yakalama konusunda uzmandır. Katı, sert tavırlı bir büyücü ve eski bir ejderha avcısıdır. Işık Kalesi'nden gelmektedir.

Athena (Koruyucu)
Kızılçeşme'de saklı haritanın parçasını korumakla görevli miniperi (pixie) dir. Altınpul salonunda yaşar, Arenadaki ejderha arışlarına gitmeyi sever ve spor öğretmeninden hoşlanmaz.


Darkar'ın Şatosu


Darkar
Lord Darkar, Gölgelerin Lordu'dur. Ejder enerjisinin ters kutbu, çok eski bir varlıktır. Kötü ve korkutucu bir görünüme sahip olup insan değildir.

Stormy
Darkar'ın cadılarından. Rüzgar ve Fırtınalar Cadısı, alıngan ve çabuk sinirli, düşüncesiz hareket eden biridir. Yıkıcı öfke fırtınaları kullanarak saldırır.

Icy
Darkar'ın diğer bir cadısı. Buz Cadısı ve Trix Lideri, kibirli, çok güzel ve büyüleyici olduğunu düşünen, hırslı ve şeytanidir. Dondurucu ışın ile saldırır.

Darcy
Darkar'ın Karanlık Cadısı'dır Düşmanlarını gözlemleyip en zayıf noktalarından saldırır. Hipnoz, etkili ışınım, manyetik hipnoz ve benzeri karanlık sihirlere sahiptir.

Diğer Karakterler
Darkar'ın diğer yardımcıları Keborg (Yarasa), Cehennem Bekçi Köpeği, Garez Canavarı ve Vahşi Canavardır.


Domino Gezegeni


Dafne
Harika bir peridir. Dafne, kardeşi Bloom'u üç ezeli kötü cadının elinden kurtarmaya çalışırken ölmüştür.


Gardenia


Mike
Gardenia'da itfaiyeci olarak çalışır. Yeni doğmuş Bloom'u alevlerin arasından kurtarmıştır. Çok yumuşakbaşlı bir babadır.

Vanessa
Gardenia'da bir çiçekci dükkanı vardır ve evlat edindiği kızını çok sever.

Mitzi
Bloom'un eski sınıf arkadaşıdır. Ama araları hiçbir zaman iyi olmamıştır. Duyarsız ve kibirlidir.


Downland


Kral Enervus
Amentia'nın babası ve Downland'ın kralıdır.

Kraliçe Quoeda
Amentia'nın annesi, Downland'ın Kraliçesidir. Sert, kararlı ve katıdır.

Prenses Amentia
Downland'ın prensesidir. Düzenli ve mükemmel olmaya çalışır. Eğer bir şey isterse onu elde etmek için herşeyi yapar. Acımasız davranır. Kibar değildir ama iyi bir savaşçıdır.

Sponsus
Amentia'nın sadık uşağıdır ve Ona deli gibi aşıktır. Onu hediyelere boğarak aşkını kazanmaya çalışır ancak tüm çabaları sonuçsuzdur.