Sailor Moon Fan Site
 
Sailor Moon Ansiklopedisi

Bulunduğunuz Yer:
Sailor Moon » Anime » Bölümler » 035. Hafızalar geri gelir! Usagi ve Mamoru'nun Geçmişi


Hafızalar geri gelir! Usagi ve Mamoru'nun Geçmişi
Memories Return! Usagi and Mamoru's Past
Yomigaeru kioku! Usagi to Mamoru no kako

Usagi, Prenses Serenity'e dönüştüğü zaman Luna aradıkları prenses olduğunu hatırlar ve kızlar da bu duruma oldukça şaşırır. Mamoru'nun da Smokinli Şovalye olduğunu anlaşılır ve Rei bu duruma üzülür. Zoisite prensesin sonunda ortaya çıktığını görünce ona saldırıp gümüş kristali almaya çalışır. Prenses Ay Sopası'nı kullanarak onu etkisiz bırakır. Prenses ağlamaya başlar ve gözyaşı Mamoru'nun yüzüne damlar. Mamoru uyanır ve Usagi'ye Serenity diye seslenir ve her şeyi hatırladığını söyler.

Ay Savaşçısı Özetleri

Kendisinin de Endymion olduğunu söyler. Geçmişi hatırlarlar her ikisi de. Ay da yaşadıkları anlar gösterilir, "Prenses Serenity Endymion'a bir müzik kutusu verir. Savaşın başladığı gözükür ve Endymion savaşa gider Prenses Serenity ise bu duruma çok üzülür." Usagi Mamoru'nun Endymion olduğunu anladığı anda içinden bir ışık yayılır Endymion diye söylenir ve eski savaşçı haline dönerek bayılır.

Ay Savaşçısı Özetleri

Kızlar yanına gider ve iyi olduğunu anlarlar. Mamoru ise ağır yaralıdır. Zoisite zorlukla ayağa kalkar o sırada Kunzite belirir ve Zoisite ona tutunur. Ay Savaşçısı'nın Prenses olduğunu söyler. Kunzite Mamoru esir alır ve Zoisite ile birlikte kaybolurlar. Kraliçe Berly, Kunzite'ya gümüş kristali alamadığı için kızar, Zoisite'ya ise Smokinli Şovalye'yi öldürmeye kalkıştığı için kızar ve onu yok eder. Kraliçe Berly Kraliçe Metalia'nın yanına gider ve Endymion yani Mamoru'yu da yanında getirmiştir. Kraliçe Metallia karanlığın gücünü kullanarak Endymion'u eski haline getirmesini ister.

Ay Savaşçısı Özetleri

Zoisite son nefeslerini verirken Kunzite onun yanındadır. Zoisite'nin son isteği güzel bir biçimde ölmektir. Kunzite onun için etrafı çiçeklerle donatır ve Zoisite son nefesini böylece verir. Kızlar ise hala kulenin içinden çıkmaya uğraşıyorlardır. Ami bilgisayarını kullanarak bir çıkış aramaktadır. Makoto ise hala baygın olan Usagi'yi taşımaktadır. Usagi bir müddet sonra kendine gelir. Etrafına bakınır sonra Smokinli Şovalye gelir aklına ve telaşa kapılır. Kızlara sorar ona ne olduğunu. Rei onun hala yaşadığını ama düşmanın esir aldığını söyler.

Ay Savaşçısı Özetleri

Artemis, Luna'ya geçmişi hatırlayıp hatırlamadığını sorar. Kızlar ise bunu anlayamaz. Minako ise geçmiş yaşamlarımız yani Gümüş bin yılda ki Ay Krallığı'ndan bahseder. Sonra Artemis ve Luna, geçmişte dünyanın kötü güçler tarafından işgal edildiğini ve gümüş bin yılda ki gümüş kristali ele geçirmek istediklerini söyler. Gümüş kristalin gücüyle düşmanları yok ettiklerini ve Ay Krallığı'nda yaşayan herkesin Dünya'da yeniden doğduklarını anlatırlar.

Ay Savaşçısı Özetleri

Herkesin mutlu bir yaşam sürerken Karanlık Krallığı'n tekrar kendini göstermesiyle işler karışmıştır. Kızlar geçmişteki olayların tekrarlanmaması için birlikte dövüşeceklerini söylerler. Usagi ise umutsuz bir şekilde dövüşmek istemediğini söyler. Kızlar buna bir anlam veremez. Usagi sadece mutlu olmak istediğini söyler. Luna ise buna karşı çıkar bu senin görevin der. Usagi çok kızar bu duruma ve oldukça üzülür. Dövüşmek istemediğini yineler. Mamoru gibi diğer kızların da sonunun öyle olmasını istemiyordur çünkü. Rei yavaşça Usagi'ye yaklaşarak ona bir tokat atar ve onun bir korkak olduğunu tekrarlar. Usagi bir anlık şaşkınlıktan sonra senin kadar güçlü değilimdir. Rei'nin ağladığını görünce şaşırır. Mamoru'nun senin gibi bir korkağı koruduğunu söyler. Usagi hatasını anlar ve sonra herkes sessizleşir.

Ay Savaşçısı Özetleri

Bu sırada Ami çıkış yolunu bulmuştur. Daha sonra Kunzite belirir. Kızlar Usagi'yi koruma altına alırlar ve Kunzite'ye saldırırlar. Ama güçleri ona bir etki etmez. Makoto ve Minako'yu etkisiz hale getirir. Rei Ami'ye Usagi'yi korumasını söyler ve Kunzite'ya saldırır. Kunzite onu da etkisiz hale getirir. Ami de Kunzite'ya karşı duramaz ve Usagi tek kalır. Usagi, Smokinli Şovalye'den gücünü ödünç vermesini ister ve bir an onun sesini duyar.

Ay Savaşçısı Özetleri

Ay Sopası'nı kullanarak Kunzite'ya karşı saldırır ve onun geri çekilmesini sağlar. Kule eski haline gelir. Bu sırada Kraliçe Berly Mamoru'nun tüm hafızasını silerek karanlık güçle doldurmaya başlamıştır. Kızlar kendilerine gelmiştirler ve Usagi'ye teşekkür ederler.

Ay Savaşçısı Özetleri

Hazırlayan: prenses serenity.Anime

Sailor Moon Fan Sitesi - Luna, Moonlight, Mamoru ve Tüm Venüs Sakinleri (c)2001-2012

Ay Savaşçısı orjinal adı Sailor Moon,
Tüm hakları Naoko Takeuchi, Kodansha ve TOEI Animation'a aittir.
Sailor Moon is copyright ©1992 Naoko Takeuchi / Kodansha, TOEI Animation.