Ultima Online TR - Türkiye'nin Ultima Online Bilgi Platformu
Ultima OnlineUltima Online Forum
Ultima Online Türkçe Bilgi Sitesine HoşgeldinOyun Ekranı


Ultima Online Yardım Konularına Geri Dön...UO oyununun her kısmını aydınlığa kavuşturmak amacıyla, oyunu oynarken gördüğünüz ekran resmi hakkında biraz bigi vermek istiyorum. Aynı zamanda "Onur Konuğu ve Script Destekçimiz Venüs" ün hazırladığı resimleri kullanarak onu da buradan saygıyla anmak istiyorum.

Oyun Ekranı:

Herşeyden önce, baktığınız ekran size ihtiyacınız olan tüm bilgileri her zaman görebileceğiniz şekilde sunmalıdır. Bu nedenle de oyun ekranında harita (Alt + R ile açabilirsiniz), Paperdoll (karakter ekranı), Character Status (karakter durumu), çanta, geliştirdiğiniz yetenekler (Skills bölümünden yan tarafa doğru çekip dışarı alabilirsiniz) ve sık kullandığınız büyüler (Büyü kitaplarından yan tarafa doğru çekip dışarı alabilirsiniz) hemen ulaşabileceğiniz şekilde açık olmalıdır.

Ayrıca bunların sabit ve değişmeyen bir yeri olursa, sizin de acil bir anda karıştırmadan doğru büyüyü / yeteneği kullanabimeniz açısından kolaylık olacaktır. Tabi bu ekranın düzeni de çok önemlidir. Karmaşaya meydan vermemek için ekranınızı derli toplu tutmaya özen gösterin; unutmayın ki göze hoş görünen bir manzara her zaman insanın içini açar, şevk verir!..

Tecrübesiz arkadaşlara kendi Tamer karakterimden çektiğim bir görüntü ile örnek vermek isiyorum. Aklınıza görüntü almak için böyle düzenlediğim gelmesin, ciddi anlamda oyun pencerem her zaman bu şekildedir:Paperdoll ve Character Status pencerelerini, şöyle resim üzerinde anlatmak, tahminimce daha faydalı olacaktır:

Paperdoll (Karakter Ekranı) Nedir? Ne İşe Yarar?

Karakterinizle ilgili lazım olabilecek tüm bilgiler bu karakter penceresinde bulunur. Bu pencereyi açmak için üzerinize iki defa tıklamanız yeterlidir.Character Status (Karakter Durumu) Nedir? Ne İşe Yarar?

Eğer Status (durum) kısmına tıklarsanız çeşitli bilgileriniz gelir. Bu pencere daha detaylıdır ve her zaman göz önünde bulundurulması avantaj sağlar.

Status ekranını, sağ alttaki kutuya tıklayarak ya da (-) yazan yere tıklayarak küçültebilirsiniz. Küçük Status görüntüsünde sadece HP/HPMAX (yaşam puanı), MP/MPMAX (Mana puanı) ve SP/SPMAX (Stamina puanı) bilgilerini görürsünüz.


Bu konu 2335 kişi tarafından okunmuştur.Ultima Online © EA GAMES 1998-2008 & Venus (c)2008