Ultima Online TR - Türkiye'nin Ultima Online Bilgi Platformu
Ultima OnlineUltima Online Forum
Ultima Online Türkçe Bilgi Sitesine HoşgeldinThe Study of the Solen Hive Görevi


Ultima Online Yardım Konularına Geri Dön...Gelelim ikinci oyun içi Quest' imize. Karınca yuvası içindeki farklı bölgelerdeki, dört yumurtayı inceleyecek ve bunun karşılığında da ödül alacaksınız.

Bu Quest, fazla macerası olmayan, ancak evip olup da Rare (nadir) bitkiler yetiştirmek isteyen oyunculara tohum elde etme imkânı sağlamaktadır. Bu tohumlar: Nadir pembe (), nadir Magenta () ve nadir Aqua () dır.

Genel Bilgiler:

1) Kütüphanelerde bulunan Naturalist NPC' leri ile konuşmanızla bu görevi üstlenmiş olursunuz. Bu kütüphaneler, Felucca' daki büyük şehirlerde mevcuttur.

2) NPC sizden, içerisinde dev karıncaların yaşadığı gizemli yuvalarda (Solen) bir araştırma yapmanızı isteyecektir. Araştırmanın konusu: Karınca yuvasının derinliklerinde bulunan toplam dört farklı yumurtayı incelemek ve sonuçları tekrar NPC' ye dönerek rapor etmektir.

3) Karınca yuvalarının dört adet girişi vardır. Girişi aşağıda görebilirsiniz:- Birinci giriş: Trinsic ana kapının batısındaki giriş (102° 28' S, 25° 52' E)
- İkinci girişi: Minoc güneyindeki giriş (75° 40' N, 90° 21' E)
- Üçüncü girişi: Yew güneyindeki giriş (15° 7' N, 41° 41' W)
- Dördüncü girişi: Chaos tapınağının doğusundaki yolun güneyindeki giriş (71° 6' N, 28° 11' E)

4) Yuvadan içeriye girdiğinizde, dört farklı bölgedeki yumurtaları bulmak zorundasınız. Bir yumurtayı bulduğunuz zaman karakterinizden "Aaaaa!" diye bir hayret ünlemi çıkacaktır. Burada, yumurtaların yanında belli bir süre bekleyeceksiniz. İncelemelerinizi önce bir parça parşömen kağıdına not etmeye başlayacaksınız. Daha sonra hemen ayrılmayın, notlarınızın tamamlayınca ayrılabilirsiniz. Eğer İngilizceniz yoksa siz garanti olsun diye bir 30 saniye orada bekleyin. :) Aşağıdaki resimde yumurtaları görebilirsiniz:Tabi bu arada bu bölgedeki her türlü yaratık, sizin gibi bir yabancıyı evlerinde görmekten memnun olmayacak ve saldıracaklardır. Bu nedenle onlarla da başa çıkmalı, kendi güvenliğinizi sağladıktan sonra araştırmalarınza başlamanızı tavsiye ederim.

5) Bir yumurtayı incelemeyi bitirdikten sonra, diğer yumurta odalarını bulun ve aynı yaklaşımı oralarda da uygulayın. Dört odayı da bulup, araştırmanızı tamamlayınca Naturalist' e geri dönüp ödülünüzü alabilirsiniz.

6) Bu dört yumurtanın haricinde bir beşinci gizli yumurta odasını bulursanız ekstra ödül alacaksınız. Bu beşinci yumurtaya, herhangi bir çöl veya sahil gibi kumlu alandan girebilirsiniz. Ancak elinizde Green Thorn olmalıdır. Bu Green Thorn' u kumluk bir alana diktiğinizde, bu beşinci yumurtaya giden gizli giriş belirecektir.

Bu giriş, çabuk bir şekilde kaybolacağından dolayı hemen içeriye atlayıp elinizi çabuk tutmak zorundasınız. İçeride daha önceki yumurtaları incelediğiniz gibi davranın.

7) Eğer bu ekstra görevi de başrıp Naturalist' e dönerseniz, size Botanist arkadaşının yetiştirdiği farklı bir tohum verecektir: Nadir Fire ()
Bu konu 2866 kişi tarafından okunmuştur.Ultima Online © EA GAMES 1998-2008 & Venus (c)2008