Ultima Online TR - Türkiye'nin Ultima Online Bilgi Platformu
Ultima OnlineUltima Online Forum
Ultima Online Türkçe Bilgi Sitesine HoşgeldinVirtue Sistemi


Ultima Online Yardım Konularına Geri Dön...

Ultima Online' da mavi oyuncuların sahip olduğu avantaj ve imkânlar oldukça fazladır. İşte Virtue (erdem) sistemi de bunlardan biridir. Bu erdemleri kastıktan sonra, doğru yerde ve zamanda kullanarak işlerinizi gerçekten kolaylaştırmanız mümkündür. Tabi adından da anlaşılacağı üzere, erdem sistemini kullanabilmek için; iyi, alçak gönüllü, yiğit, dürüst vb. niteliklere sahip olmalısınız. Katillerin bunlardan yararlanması mümkün değildir...Yukarıdaki şekilde görüldüğü gibi, hemen Paperdoll' unuzun üzerindeki Pentagram işaretini kullanarak erdemler penceresini açabilirsiniz.Resimde gördüğünüz gibi, tüm erdemler orijinal renklerine kavuşmuş haldedir. Ancak eğer kasmaya hiç başlamadıysanız, bunlar renksiz durumda görünürler. Şu an bu haliyle, tüm erdemler kullanılmaya hazırdır. Bu erdemler toplamda üç seviyedirler. Bu üç seviye şu şekildedir (noktalı yerlere ilgili erdemin ismi yazılır):

- Seeker of ...
- Follwer of ...
- Knight of ...

Bu seviyelerden hangisinde olduğunuzu görebilmek için, farenizi sadece üzerinde tutmanız yeterlidir. Kullanmak için de çift tıklamalısınız. Ayrıca Status çubuğuna tıklamak suretiyle, hangi erdemde ne kadar yol aldığınızı görebilirsiniz. Renklerine göre bu erdemler şunlardır:

- Humility (alçak gönüllülük): Çoban bastonu
- Sacrifice (fedakârlık): Damla
- Honor (şeref): Kadeh
- Compassion (merhamet): Kalp
- Valor (cesaret): Kılıç
- Honesty (dürüstlük): Avuç içi
- Spirituality (dinsellik): Ankh taşı
- Justice (adalet): Terazi

Önceden belirteyim ki, bu erdemler sistemi karışık bir sistem. Bu nedenle de bazıları aktif değil, kullanılmıyor ve hatta ne işe yaradığı dahi bilinmiyor. Ayrıca karakterlerin reimlerini Role Play adına verdim, çok da takılmayın, merak uyandırması açısından koydum. Ancak kesinlikle UO' nun orijinal karakter resimlerindendir, öylesine uydurma resimler kullanılmamıştır.

Bir diğer konu, bu erdemlerin büyük bir kısmı bizim sunucumuzda da aktif değildir. Justice ve Sacrifice aktiftir. Lütfen diğerlerinin de aktif edilmesi için ısrarcı olmayın. Eğer uygun zemin ve ortam hazırlanırsa, müteakip dönemlerde aktif edilebilir...

Erdemler Ve Açıklamaları:

1) Humility:Anlamı: Alçak gönüllülük
Karşıtı: Kibir
Sınıfı: Çobanlık
Şehri: Magincia
Zindanı: Doom Aka The Abyss
Sözleri: Lum Lum
Temsil Ettiği Karakter: KatrinaNasıl Kazanılır: Young (genç) oyuncuların sponsoru olmak koşuluyla, onların sponsoru olduğunuz her yetenek geliştiği anda siz de Humility kasmış olursunuz. Tecrübesiz oyuncunun sponsoru olmak için, kendi erdem çemberinizden bu erdeme çift tıklayıp sponsor olacağınız karakteri işaretleyin. Tecrübesiz oyuncu ile hangi yetenek üzerine sponspr olacağınızı karar verince süreç başlamış olur.

Yararı Nedir: Aktif edildiği zaman belli süreliğine şu Bonus' ları elde edersiniz:

- İlk seviyede: +10 Hit Point, +10 Mana, +10 Stamina
- İkinci seviyede: +20 Hit Point, +20 Mana, +20 Stamina
- Üçüncü seviyede: +30 Hit Point, +30 Mana, +30 Stamina

2) Sacrifice:Anlamı: Fedakârlık
Karşıtı: Hırs
Sınıfı: Tinker
Şehri: Minoc
Zindanı: Covetous
Sözleri: Cah Cah
Temsil Ettiği Karakter: JuliaNasıl Kazanılır: Sahip olduğunuz Fame puanlarınızı başka bir yaratığa aktararak kasabilirsiniz. 10000 üzerinde Fame' inizin olma şartı vardır. Aktarmak için Sacrifice erdemine iki defa tıklayın ve sonra aktaracağınız yaratığı seçin. Yalnız yaratık Daemon, Balron gibi kuvvetli olmalıdır.

Yararı Nedir: Öldüğünüz zaman 1000 Fame kaybetmek bedeline karşı kendi kendinizi canlandırabilirsiniz.

- İlk seviyede: Haftada bir kez kendi kendinizi canlandırabilirsiniz.
- İkinci seviyede: Haftada iki kez kendi kendinizi canlandırabilirsiniz.
- Üçüncü seviyede: Haftada üç kez kendi kendinizi canlandırabilirsiniz.

3) Honor:Anlamı: Şeref
Karşıtı: Utanç
Sınıfı: Paladin
Şehri: Trinsic
Zindanı: Shame
Sözleri: Summ Summ
Temsil Ettiği Karakter: DupreNasıl Kazanılır: Canı 500 ve üzerinde olan bir yaratığa karşı bu erdemi uygulayın. Eğer öldürürseniz Honor kazanacaksınız. Yalnız yaratığın canı gitmemişken bunu uygulamalısınız.

Yararı Nedir: Bu erdem seviyenize göre, belli bir süre için her türlü yaratıkların size saldırmamasını sağlar. Ayrıca yaratıklara karşı her vuruşunuzda silahınıza +20 "Damage Increase" Bonus' u kazandırır.

4) Compassion:Anlamı: Merhamet
Karşıtı: Hor görmek
Sınıfı: Bard
Şehri: Britain
Zindanı: Despise
Sözleri: Mu Mu
Temsil Ettiği Karakter: IoloNasıl Kazanılır: Bazı şehirlerdeki NPC Vendorlar ile konuşarak, onlara gitmek istediği yere kadar eşlik etmek, bir bakıma korumak ile kasılır. Günde en fazla beş kez kasabilirsiniz. Örnek olarak Britain' da limanın ordaki NPC' leri götürebilirsiniz.

Yararı Nedir: Canlandığınız zaman seviyesine göre, belli bir miktar canla doğarsınız.

- İlk seviyede: Toplam canınınızın %20' si ile doğarsınız.
- İkinci seviyede: Toplam canınınızın %40' ı ile doğarsınız.
- Üçüncü seviyede: Toplam canınınızın %80' i ile doğarsınız.

5) Valor:Anlamı: Cesaret
Karşıtı: Korkaklık
Sınıfı: Savaşçı
Şehri: Jhelom
Zindanı: Destard
Sözleri: Ra Ra
Temsil Ettiği Karakter: GeoffreyNasıl Kazanılır: Şampiyonları ortaya çıkarmak için diğer yaratıkları öldürürken kasarsınız.

Yararı Nedir: Şampiyonları ortaya çıkarmanızda bir seviye yukarı geçmenizi sağlar. Kullanmak için Valor erdeminin simgesine tıklayın ve şampiyonun çıkacağı yerin ordaki büyük kafaya işaretleyin. Her şampiyonda sadece bir kere kullanılabilir.

6) Honesty:Anlamı: Dürüstlük
Karşıtı: Yalancılık
Sınıfı: Mage
Şehri: Moonglow
Zindanı: Deceit
Sözleri: Ahm Ahm
Temsil Ettiği Karakter: MariahNasıl Kazanılır: Bilinmiyor...

Yararı Nedir: Bilinmiyor...

7) Spirituality:Anlamı: Dinsellik
Karşıtı: Kutsal varlıklara saygısızlık
Sınıfı: Ranger
Şehri: Skara Brae
Zindanı: Hythloth
Sözleri: Om Om
Temsil Ettiği Karakter: ShaminoNasıl Kazanılır: Felucca ya da Ilshenar şehirlerindeki tapınaklara gidip oranın içinde bu erdemi kullanırsanız size görevler verilecektir. Şu kadar şu yaratıktan öldür şeklinde. Bunları gerçekleştirdiğiniz takdirde erdem puanı kazanmış olacaksınız.

Yararı Nedir: Canlandığınızda %50' den fazla canınız ve Mana' nız olacaktır.

8) Justice:Anlamı: Adalet
Karşıtı: Haksızlık
Sınıfı: Papaz
Şehri: Yew
Zindanı: Wrong
Sözleri: Beh Beh
Temsil Ettiği Karakter: JaanaNasıl Kazanılır: Player Killer oyuncuları öldürerek kasabilirsiniz.

Yararı Nedir: Bu erdemle, korumanız altına aldığınız oyuncu, bir şampiyondan PS düşürürse; aynı mekânda bulunmak kaydıyla bir diğer eşinin de size düşmesini sağlayacaktır.

- İlk seviyede: %60 olasılıkla PS size de düşecektir.
- İkinci seviyede: %80 olasılıkla PS size de düşecektir.
- Üçüncü seviyede: %100 olasılıkla PS size de düşecektir.Bu konu 4675 kişi tarafından okunmuştur.Ultima Online © EA GAMES 1998-2008 & Venus (c)2008