Ultima Online TR - Türkiye'nin Ultima Online Bilgi Platformu
Ultima OnlineUltima Online Forum
Ultima Online Türkçe Bilgi Sitesine HoşgeldinHırsız Guildi


Ultima Online Yardım Konularına Geri Dön...Hırsızlık kötü bir şeydir. Ama sonuçta her şey Role Play adına! Başkalarından Bless (kutsanmış) ya da Insure (sigortalı) olmayan Itemleri çalabilirsiniz. Bu noktada, çaldığınız Itemin ağırlığı çok önemli. Skill (yetenek) arttıkça 20.0 Stone (UO' daki ağırlık birimi) ağırlığına kadar çalabileceksiniz. Eğer yakalanırsanız ve Guard Zone içerisindeyseniz Guard (muhafız) üzerinize inecek ve öleceksiniz. Yani Criminal (suçlu) olursunuz. Eğer altın, bandaj, Ingot (külçe) gibi malzemeler çalıyorsanız ve bunların miktarı oldukça fazlaysa, her seferinde bunun belli miktarı çalınır.

Hırsızlık yapabilmek için Hırsızlık Guildi' ne üye olmanız gereklidir. Bunun için aşağıdaki şartları sağlamış olmalısınız:

1) Stealing (çalma) yeteneğiniz en az 60.0 olmalı,

2) Karakterinizin en az 48 saat online süresi (oyunda kalma) olmalı,

3) Hesabınızın en az 1 hafta üyelik süresi olmalı,

4) 700 altın üye olurken yanınızda olmalı,

5) Masum kişileri öldürmemiş (kill almamış) olmalı,

Bu şartları yerine getiren her oyuncu, Britain bankanın arka tarafında Thief Guildmaster' ın yanına gidip, önce NPC' nin ismi daha sonra "Join" yazabilir (Örnek: Ayaluna Join). Eğer şartlar yerine getirildiyse guild üyesi olabilirsiniz. Bunun yararı mavilerden (masumlardan) Item çalabilmek ve hırsız Guildmasterından "Disguise Kit" satın alabilmektir.

İdeal bir hırsız karakter için şu yetenekler mutlaka geliştirilmelidir: Stealing (çalma) - Snooping (çanta açma) - Hiding (gizlenme) - Stealth (gizlenmişken yürüyebilme)

Bunların yanında Magery (büyücülük) - Healing (bandaj basma) - Spirit Speak (çabuk can doldurmak için) - Meditation (hızlı mana doldurmak için) vb. yardımcı yetenekler oyuncunun tercihine göre geliştirilebilir.

Bu başlık altında asıl anlatılmak istenen, Hırsız Guildi' ne girmek olduğundan, ayrıntılara ileride girilecektir.

Yukarıda Belirtilen Disguise (kılık değiştirme) Kit Nedir?

Hırsız Guildmaster' ın yanında iken ''Ayaluna Disguise Kit'' yazdığınızda sizden alınacak küçük bir meblağ (700 altın) karşılığında Disguise kit sahibi olabilirsiniz.

Disguise kit hırsızlara özel bir araçtır. Bu nesne sayesinde iki saatliğine saçınızı, sakalınızı, isminizi ve hatta cinsiyetinizi değiştirebilirsiniz, bu da sizin tanınmamanıza yardımcı olacaktır.
Bu konu 6674 kişi tarafından okunmuştur.Ultima Online © EA GAMES 1998-2008 & Venus (c)2008