Yardım Konuları

Bir HTML Sayfasının Yapısı

HTML Belgeleri <HTML> ile başlar ve yine </HTML> ile biter. Bu sayfadaki, sayfa hakkında bilgi almamızı sağlayan kısım <HEAD> ile başlayan ve yine <HEAD> ile biten kısımdır. Kodları ekleyeceğimiz kısım ise bu tagın hemen sonunda <BODY> ile </BODY> arasındaki bölümdür.

Internet Sayfasına Nasıl Eklerim?

Web sayfasında eklemek istediğiniz yeri seçin. O bölgeye yakın bir kelimeyi kaynakta aratın ve oraya ilgili kodu ekleyin.

Blog, CMS ve Diğer Sistemlerde

Günümüzde kullanılan birçok blog sitesinde de bu kodları kullanabilmektesiniz. Yapmanız gerek sadece Java Script/HTML ya da kod eklentisi eklemek. Sağ ve sol taraftaki boşlukları da değerlendirebilirsiniz.

Ekledim Ama Görülmüyor?

Eğer kendi bilgisayarınızda kodu eklemiş ve HTML belgesini açmışsanız, IE güvenlik sorusu sorar buna İçeriğe İzin Ver diyerek scripte ulaşabilirsiniz. Eğer sorun bunun gibi birşey değilse tarayıcınız Java Script destekli değil demektir. Güncel bir tarayıcı yükleyerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Ekledim Ama Düzgün Görülmüyor?

Eklediğiniz kodun başına ve sonuna <BR /> ekleyin. Böylece yeni bir satırda yer vermiş olacaksınız. Eğer bunun dışında scriptsel bir hata söz konusu ise bu sitenin yöneticileri en kısa zamanda müdahale edecektir, sizin ayrıca kodda değişiklik yapmanıza gerek yoktur.Webmaster Araçları (c)2008


01 Aralık 2020 Salı