Bu IP Adres bilgisi eklentisinin bir öncekinden farkı sitenizin tasarımına uygun olarak eklediğiniz yere uyum sağlamasıdır. Kenarlığı bulunmamakla birlikte sanki sitenizin bir içeriğiymiş gibi algılanmasını sağlar.Bu eklenti için eklemeniz gerekli kod: (Nasıl Eklerim?)
Sitenize ziyaretçilerinizin kendi ip adreslerini görebilecekleri bir eklenti ekleyebilirsiniz. Ayrıca eklentinin işaret ettiği sayfada kendi ip adreslerini kopyalayabilirler.

IP Adresi Nedir?

IP adresi (İngilizce: Internet Protocol Address), internete ya da diğer herhangi bir ağa bağlı cihazların, ağ üzerinden birbirlerine veri yollamak için kullandıkları adres.

İnternet'e bağlanan her bilgisayara bir IP adresi atanır, diğer bilgisayarlar bu bilgisayara bu adres ile ulaşırlar. Yani iki farklı cihaz aynı yerel ağda olmasa dahi, IP adresi birbirleri ile iletişim imkânı sağlar.

IP adresleri şu anda yaygın kullanımda olan IPv4 için 32 bit boyunda olup, noktalarla ayrılmış 4 adet 8 bitlik sayıyla gösterilirler. Örneğin: 192.168.10.9Bu eklenti için eklemeniz gerekli kod: (Nasıl Eklerim?)1


Webmaster Araçları (c)2008


03 Temmuz 2020 Cuma