Textpad

Mükemmel bir metin işlem editörü, bu programla çok büyük dosyalar üzerinde rahatlıkla işlem yapabilmektesiniz. Dosyaları toplu olarak açabilmekte, açtığınız bu dosyalar içindeki verileri arama ve değiştirme işlemlerinde hız ve kolaylık sağlayabilirsiniz.

Programın diğer bir özelliği sorunlu Türkçe karakter metinlerinde düzenleme yapabilmesi. Bu sistem özellikle MySQL Veritabanında veri çekerken gelen bozuk karakter kümesini ANSI uyumlu sisteme dönüştürmeye yardımcı olmaktadır.

Program daha pekçok özelliğe sahiptir, dosya sınıfları, farklı formatlarda kayıt, kodlarda özel renklendirme ve dahası için programı yükleyin ve deneyin.

Eklenme: 01/10/2007 | Kategori: Editörler

DivX Player 6.7

DivX for Windows DivX Codec, DivX Player, DivX Web Player ve Stage6 Content Uploader Utility'i kapsamaktadır. DivX Player bütün AVI ve DivX video ve kiralanmış ve satın alınmış DivX içeriğini dahil eden MP3 sesini kapsayan divx dosyalarını çalmaktadır. DivX Codec DivX yeniden çalma desteğini bütün popüler ortam çalarlarına doğru genişletmektedir. Bu paket İngilizce, Fransızca, Almanca ve Japonca dillerini desteklemektedir.

Eklenme: 29/09/2007 | Kategori: Video Yazılımları

Google Toolbar 7.5

Google araç çubuğunun son ve Türkçe versiyonu

- Herhangi bir web sayfasından Google ile arama yapın
- Sık ziyaret ettiğiniz sayfaları Favorilere ekleyin ve bu sayfalara her yerden erişin
- Rahatsız edici pop-up’ları engelleyin
- Sık kullandığınız sitelerde arama yapmak için Araç
- Çubuğu'na düğmeler ekleyin
- Gadget ve seçime bağlı butonlar ile toolbarınıza rss servisleri ve dahasını ekleyin.
- Sitelerin PR değerlerini öğrenin.

Eklenme: 29/09/2007 | Kategori: Browser (Tarayıcı)

Knight Online

Gelin kendinizi Ortaçağa ait olan fantaziye teslim edin , en büyük multiplayer online role-oyun (MMORPG) ve dünyanın en heyecanlı, kalp atışlarını hızlandıran PvP özellikleri.Tüm dünyada 10 milyon kişiden fazla insan bu oyunu oynamaktadır, Knigt Online dünyadaki en büyük MMO topluluğunu temsil etmektedir.

Bir hesabı açtıktan sonra, her oyuncu insan veya savaşcı olmayı seçiyor, her ülkedende istediğiniz karekteri seçebilirsiniz, örnek olarak barbar, savaşçı, papaz, hilekar veya yırtıcı. Başarılı oyuncu pek çok gücü eline alarak ülkesini zafere ulaştırandır. Savaşların sonunda her karekteri Knight Online dünyasının kahramanı olabilir. Kraldan takdir belgesi ve ödülünüde alabilirler, kendi kalelerinin hakimi olabilirler, hatta şehiri yönetebilirler.

Knight Online'da tecrübelerini artırmak için(yani daha yüksek bahisler, oyuncuların yeteneklerini artırmak, özel silahlara ulaşmak, ve pek çok yararlardan faydalanmak) için Knight Premium paketlerini satın almalısınız.

Eklenme: 29/09/2007 | Kategori: Oyunlar

DirectX 9

DirectX 9.0c - Ağustos 2006

DirectX Windows işletim sistemi için multimedya sistem kurulumudur. DirectX sisteminize tam bir avantaj sağlar ve olabilecek en iyi multimedya deneyimini yaşatır.

DirectX'in en son sürümü güncellenmiş grafikler, daha hızlı resim akışı ve yekpare çoklu oyunlar için destek sağlar. Tam-renk grafikleri, video, 3D animasyonlar ve surround ses sistemi gibi multimedya olarak zengin programların çalıştırıldığı ve görüntülendiği zamanlarda da daha çekici audio sunar. Eğer DirectX'in daha önceki bir sürümüne sahipseniz, kurulumdan sonra sabit diskinizin kullanılabilir alanında çok az bir farklılık görürsünüz. DirectX 9.0c bütün eski sürümlerinin üzerine yazılabilir.

Not: Kurulumdan sonra, DirectX 9.0c Runtime Module kaldırılamaz. DirectX bir sistem bileşenidir. Sisteminiz tekrar kurulmadan kaldırılamaz.

Eklenme: 29/09/2007 | Kategori: Araçlar

Skype

Diğerlerini arayın, onlarla görüntülü konuşun ve sevdiklerinizle paylaşın.

Skype, eski yâdigar Windows Live Messenger'ın torunudur. Bir zamanlar MSN diye bir program vardı. İnsanlar bununla sohbet ederdi. Ancak Microsoft 2009 yılında MSN'e verdiği desteği kaldırdı ve Skype ile yoluna devam etti.

Bu iletişim aracına Windows Live ID ile bağlanabiliyorsunuz. Bağlandıktan sonra telefon ya da e-mail numarasından arkadaşlarınızı ekliyorsunuz. Gerisi bilindik Messenger.

Normalde sesli ve görüntülü sohbet internet üzerinden bedava. Anında yazışabilir ve dosya paylaşabilirsiniz.

Size sunabileceği ekstra özellikler, para vermeniz karşılığında normal telefon hatlarını arama yapabilmeniz.

Severek kullanacağınızı umuyoruz.

Eklenme: 28/09/2007 | Kategori: Chat (Sohbet)

Ulead Photo Express 6.0

Oldukça basit ve kullanışlı bir arayüze sahip olan Ulead Photo Express 6 ile resimlerinizin üzerinde zorlanmadan değişiklik ve rötuş yapabilirsiniz.

Farklı özellikleri sayesinde resimlerdeki kırmızı gözü kaldırabilir ve photoshoptaki bir çok efekti rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Eklenme: 28/09/2007 | Kategori: Grafik

Adobe PhotoShop CC

Son çıkan Adobe Photoshop adlı programının deneme sürümüdür.

Program bir resim işleme programıdır. Tabi böyle tarif edersek "PAINT MI?" diyebilirsiniz. Hayır! Bu gerçekten bir harika dostum!

Fotoğraflarınızı ya da grafiklerinizi düzenlemek ve efektler uygulamak için eşsiz bir program. Yeni sürüm Creative Cloud teknolojisidir. Yani dosyalarınızı saklamanız için ayrıca çalışmışlar.

Netleştirme, akıllı örneklemeler, üç boyut çizimler yapmak ve düzenlemek, resimlere farklı fotoğraf efektleri hazırlamak, katmanlarla çalışmak, maskeleme yapmak, renk düzenlerini değiştirmek, hazır desenleri ve fırçaları kullanmak gibi birçok özelliğe sahiptir.

Öne çıkan özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

- Tek tıkla güncellemeleri al
- Yazıtipi tasarımları ile en iyisini bul
- Mobil uygulamalar için kullan
- 100'ün üzerinde örnek ile kendini geliştir

Eklenme: 28/09/2007 | Kategori: Grafik

Paint Shop Pro 11

Corel firmasının ürettiği Paint Shop Pro, lider olma yolunda hızla ilerliyor.

Yeni Sürüm İle Gelen Bazı Özellikler:
Evet! Artık canlı renkleri olan keskin fotoğraflara sahip olabilirsiniz. Daha da iyisi harika fotoğraflara sahip olmak için fotoğraf ustası olmanız gerekmiyor! Paint Shop Pro kullanımı kolay, tek adımlık düzeltmeler ve gelişmiş hassas kontroller içeriyor. Artık herkes hayal ettiği fotoğraflara kavuşabilir!

Tüm Temel İşlemleri Kapsıyor
Fotoğraflar üzerinde çok sık yapılan işlemlerin tümünü Paint Shop Pro X ile yapabilirsiniz! İstediğiniz kompozisyon ve boyuta ulaşmak için fotoğrafları kolaylıkla döndürebilir, boyutunu değiştirebilir ve kırpabilirsiniz.
Herhangi Bir Fotoğrafı Düzeltebilirsiniz
Akıllı fotoğraf düzeltme aracı, renk, pozlama ve ışık sorunlarını düzeltmek için en iyi çözüm. Tek tıklama ile Paint Shop Pro fotoğrafınızı analiz eder ve önerdiği düzeltmeleri yapar. Güçlü, esnek araçlarla beğeninize en uygun düzeltmeleri yapabilirsiniz.
Fotoğrafları Bir Adımda Geliştirin
Birçok dijital fotoğraf makinesi fotoğraflarda gürültülere yol açar. Kontrastı yüksek fotoğraflarda nesnelerin etrafında mor bir hale oluşabilir. Bu, profesyonel fotoğrafçıların bile karşılaştığı yaygın bir problemdir.
Tek adımda gürültü ayıklama ve tek adımda mor hale temizleme araçları ile bu problemleri çözebilirsiniz.
Hemen Düzeltme
Fotoğrafınız eğri çıktıysa, perspektifi ayarlayabilir ve fotoğrafı düzeltebilirsiniz.
Gelişkin Makyaj
Harika görünmek hiçbir zaman bu kadar kolay olmamıştı. Kimse mükemmel değildir ama Paint Shop Pro X'in makyaj araçları ile herkes mükemmel görünebilir! Bu araçlar lekeleri temizleyebilir, dişleri beyazlatabilir, bronzlaştırabilir ve kırışıkları düzeltebilir. Bu araçla çalışmak o kadar eğlenceli ve kolay ki önce kendi üzerinizde denemelisiniz!
Kırmızıları Ayıklayın
Fotoğrafçılıkta belki de en sık görülen problem kırmızı gözlerdir. Paint Shop Pro X'in tek tuş ile kırmızı göz düzeltme aracı tek tıklama ile kırmızı gözleri düzeltir. Gelişkin kırmızı göz düzeltme aracı ile tüm ayarlar kontrolünüz altında olur.
İstenmeyen Bölümleri Temizleyin
Klonlama aracı ve nesne silici ile sadece tıklayarak istemediğiniz bölümleri fotoğraftan ayıklayabilirsiniz.
Eski Fotoğrafları Düzeltin
Paint Shop Pro'nun restorasyon araçları ile yırtıklar, delikler ve soluk bölgeler kolaylıkla düzeltilebilir. Çizik Temizleyici, Solukluk Düzeltici, Elle Renklendirme fırçaları ve Yüksek Geçiren Keskinleştirme Filtresi ile herhangi bir eski ve yıpranmış fotoğrafı tamir edebilir ve düzeltebilirsiniz.

Eklenme: 28/09/2007 | Kategori: Grafik

Moonstar Türkçe-İngilizce Sözlük

MoonStar Mtu Sözlük, ödevlerinizde, kitap okurken anlamını bilmediğiniz veya unuttuğunuz Türkçe-İngilizce, İngilizce-Türkçe kelimeleri, Türkçe kelimelerin eşanlamlılarını ve adam asmacaya benzeyen oyunları bulabileceğiniz kaliteli ve kullanışlı bir sözlük.

Eklenme: 28/09/2007 | Kategori: Eğitim